राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी

स्थापनाको हिसाबले यो सबैभन्दा कान्छो पार्टी हो । २०७९ असार ७ गते रवी लामिछानेले यो पार्टी गठन गरेका हुन् ।

'देश बदल्नका लागि राजनीतिक दल आवश्यक' हुने भन्दै लामिछानेले राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी गठन गरेका हुन् । यस पार्टीको चुनाव चिन्ह 'घण्ट' रहेको छ ।


उम्मेदवारहरु

जिल्ला प्रतिनिधिसभा प्रदेशसभा
इलाम
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रकाश सापकोटा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
उदयपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
उध्दव अधिकारी
अनिलकुमार श्रेष
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
ओखलढुंगा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
शोभा कार्की
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
झापा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
ओमनाथ भण्डारी
रुद्रप्रसाद गिरी
प्रकाश पाठक
शम्भुप्रसाद ढकाल
शुरेसकुमार पोखरेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
- -
पाँचथर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
दलप्रसाद लिङदेन
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
भोजपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सनमछिरिङ शेर्पा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
मोरङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
कमलबहादुर श्रेष्ठ
ठगेन्द्रप्रसाद न्यौपाने
विकास उप्रेती
नेत्रप्रसाद सिवाकोटी
प्रमोदकुमार मण्डल
यादवकुमार प्रधान
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
- -
- -
संखुवासभा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
भक्तनारायण श्रेष्ठ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
सुनसरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
गोमा तामाङ
लाल बिक्रम थापा
कमल बाबु मैनाली
जिवनकुमार श्रेष्‍ठ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
धनुषा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
धर्मेन्द्रकुमार राय
चनसेखरकुमार यादव
रंजित पंजियार
संजयकुमार यादव
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
पर्सा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
दिपराज पटेल
अशोक कडेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
बारा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
गणेश धिमाल
सुरेन्द्र शर्मा
पवन चौधरी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
महोत्तरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
खेमकुमारी भुर्तेल
पवनकुमार झा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
रौतहट
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मिस्टर सुर्यदेव प्र कोईराला
नवीनप्रसाद चौरसिया
राजनारायण साह
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
सप्तरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
निरंजनप्रसाद कुशवाहा
बरुणकुमार झा
प्रमोदकुमार साह
मो. इरफान आलम
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
सर्लाही
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राम दुलार महतो
जय करण महतो
पञ्चबहादुर सिङतान
धिरज ठाकुर
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
सिरहा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
रामकुमार यादव
दिपककुमार साह
विमलकुमार तिवारी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
काठमाडौं
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
पुकार बम
सोबिता गौतम निर्वाचित
दुर्गाविक्रम थापा क्षेत्री
डा.प्रणय शम्शेर राणा
शिशिर खनाल निर्वाचित
गणेश पराजुली निर्वाचित
विराजभक्त श्रेष्ठ निर्वाचित
टेकबहादुर पोखरेल
१० प्रदिप विष्‍ट
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
- -
- -
- -
- -
- -
काभ्रेपलाञ्चोक
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
बासुनारायण श्रेष्‍ठ
दिनेश हुमागाईं
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
चितवन
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
हरि ढकाल निर्वाचित
रवि लामिछाने निर्वाचित
जीता बराल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
दोलखा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
जगदीश खरेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
धादिङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
हिमेश पन्त
बसुमाया तामाङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
नुवाकोट
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रधुम्न महत क्षेत्री
सुमनविक्रम पाण्डे
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
भक्तपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
साजन वि.क.
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
मकवानपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
टाकाराज थापा
भरत पराजुली
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
रसुवा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मिननाथ देवकोटा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
रामेछाप
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
समीक्षा श्रेष्ठ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
ललितपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सचिनकुमार घिमिरे
बुद्धरत्न महर्जन
तोसिमा कार्की निर्वाचित
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
सिन्धुपाल्चोक
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
दिनेश श्रेष्‍ठ
माया गुरुङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
सिन्धुली
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मेनुका ठकुरी
अनोजकुमार दाहाल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
कास्की
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राजु राई
माधवप्रसाद कंडेल
योग राज पौडेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
गोरखा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सुवर्ण रोकाहा
कविन्द्र बुर्लाकोटी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
तनहुँ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
विकास सिग्देल
बिजय जोशी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
नवलपरासी पूर्व
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राजन गौतम
शालिक राम न्यौपाने
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
पर्वत
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
जालबहादुर पुर्जा पुन
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
मनाङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मुख्या गुरुङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
मुस्ताङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सुदेश गुरुङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
म्याग्दी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
हरिबहादुर खत्री क्षेत्री
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
लमजुङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
धर्मराज के.सी.
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
वाग्लुङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
खिमानन्द कँडेल
तिला खत्री
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
स्याङजा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
बोधराज रेग्मी
टिकराज गुरुङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
अर्घाखाँची
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
हरीप्रसाद भुसाल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
कपिलवस्तु
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सन्‍जू सिंह विष्‍ट
दिपक बेल्वसे
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
गुल्मी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
दामोदर भण्डारी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
दाङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
देवराज पाठक
विशाल अधिकारी
कमल सुबेदी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
नवलपरासी पश्चिम
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
महेन्द्र सेन (ठकुरी)
मदनलाल पौडेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
पाल्पा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सोमप्रसाद गैरे
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
प्यूठान
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
कृष्णप्रसाद पोख्रेल
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
बर्दिया
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रवेश भुसाल
ओम प्रकाश बसौला
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
बाँके
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
आनन्दबाबु काफ्ले
बिनोदकुमार अग्रहरी
देवेन्द्रनाथ शुक्ला
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
रुपन्देही
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
नरेशबहादुर पछाई क्षेत्री
गणेश पौडेल
जितबहादुर गुप्‍ता तेली
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
जाजरकोट
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राजबहादुर शाही
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
दैलेख
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
ईन्द्रप्रसाद शर्मा
बखतबहादुर भण्डारी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
सल्यान
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
पवनराज देवकोटा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
सुर्खेत
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मोहम्मद हसरत अली
टेकबहादुर चुनारा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
कञ्चनपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
देवराज जोशी
झंकरराज जोशी
कृष्ण लुहार
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
कैलाली
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
टंकप्रसाद जैशी(ढुंगाना)
गोविन्दप्रसाद भट्ट
इश्वरी विष्ट
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
डोटी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
केशव बलायर
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
दार्चुला
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
रविन्द्रसिंह धामी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
बझाङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रेमराज जोशी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
बैतडी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रकाशचन्द्र भट्ट
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -