जनमत पार्टी

यो राजनीतिक दल २०७५ साल चैत ४ गते स्थापना भएको हो । साढे तीन वर्षअघि खोलिएको यस दलको अध्यक्ष चन्द्रकान्त (सीके) राउत हुन् ।

मधेसलाई नेपालबाट अलग्याएर छुट्टै मधेस देश बनाउने भन्दै पृथकतावादी आन्दोलन चलाइरहेका राउतसित तत्कालीन केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वको सरकारसँग २०७५ साल फागुन २४ गते ११ बुँदे सहमित गरेसँगै मूलधारको राजनीतिमा आएको हो ।

यसपछि जनमत पार्टीबाट राजनीतिक गतिविधि गर्दै आएका छन् । मधेसको अधिकार स्थापना गर्ने उद्देश्यले स्थापित यस दलको मुख्य आधार इलाका पनि मधेस क्षेत्र नै हो । २०७९ साल वैशाखमा सम्पन्न स्थानीय तहको निर्वाचनमा अध्यक्ष राउतको गृह जिल्ला सप्तरीका २ वटा स्थानीय तहमा जनमत पार्टी विजयी भएको थियो ।

यस दलको चुनाव चिन्ह 'माइक' रहेको छ ।


उम्मेदवारहरु

जिल्ला प्रतिनिधिसभा प्रदेशसभा
झापा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
भोटलाल राजवंशी
सत्य नारायण राजवंशी
भीम राजवंशी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
देवकुमार चौधरी प्रदिपकुमार राजवंशी
गोन्धा ताजपुरिया -
दुन्नीलाल राजवंशी -
मोरङ
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
-
परमेश्वर मुर्मु
बुद्धिराम माझी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- प्रलाद राजवंशी
अनिलकुमार झा आनन्द लाल यादव
- राम अशिष महतो
सुनसरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
फत्तबहादुर खड्का
रामानन्द मेहता
-
देवराम यादव
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- राजकुमार जयसवाल
- हरेराम मण्डल
पप्पुकुमार भगत हरिकुमार मेहता
धनुषा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
किशोरी साह कमल
जय नारायण साह
शम्भुनाथ साह
-
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
ब्रहमदेव महतो सुरेन्‍द्रकुमार मण्‍डल
दिपेन्द्रकुमार तेथवार यादव राम पुकार यादब
प्रसन्नकुमार झा राम वावु साह कलवार
मिथलेश देवी सदा सत्यनारायण सिंह
पर्सा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
-
-
अजयकुमार यादव
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
वाजुल हक अंसारी शिवप्रसाद यादव
- अवदुलाह मिया मुस्लिम राकी
शेषनाथ महतो नुनिया -
बारा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मनोजकुमार यादव
राजेश साह
राधिकादेवी साह
हरिप्रसाद कुर्मी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
युवराज मैनाली सितारामप्रसाद नेपाली
रामाशं‌करप्रसाद कुशवाहा गजानन्दप्रसाद यादव
मदनप्रसाद साह कलवार संतोषप्रसाद पटेल
गणेशप्रसाद यादव सुरेश प्रसाद
महोत्तरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राजकिशोर साह
उमेशकुमार यादव
मृगेन्द्र यादव
मनोजकुमार साह
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
राश लाल सिंह बिक्रम साह तेली
संजयकुमार साह कोमल यादव
कुशेश्वर साह कौशलेन्द्र गिरी
राम स्नेही यादव सरोजकुमार साह कानु
रौतहट
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राजेन्द्रप्रसाद साह
रामयस झा
रामेश्‍वरप्रसाद यादव
-
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
ललित चन्द्र मल्लिक दिनेशकुमार यादब
शेख महमद अ‍ालम शेख अब्दुस सलाम
- धर्मेन्द्रकुमार गुप्‍ता
- रामप्रवेश राय यादव
सप्तरी
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
जयकान्त राउत
चन्द्रकान्त (सीके) राउत निर्वाचित
अनिश अन्सारी
सुकदेवप्रसाद साह
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
शिननन्दन महतो सकिल मियाँ निर्वाचित
सतिशकुमार सिंह निर्वाचित महेशप्रसाद यादव निर्वाचित
रामप्रसाद मण्डल राजधोव शम्भुकुमार साह निर्वाचित
नमेनदर पासवान केशर राज गुप्ता
सर्लाही
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
राम विश्‍वास राय
नरेशप्रसाद कुशवाहा
त्रिभुवनकुमार सिंह
राम बावु राय
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
सेराज आलम अंसारी अजितकुमार मण्डल
भरत चौधरी दिलीपकुमार कर्ण
पनि राम महतो सत्रुधन साह सोनार
प्रमोदकुमार राय संजयकुमार सिंह
सिरहा
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
युगलकिशोर साह
विनोदकुमार यादव
दिनेशकुमार यादव
वीरेन्द्रप्रसाद साह
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
अमिरि यादव शम्भुप्रसाद साह
संजयकुमार यादव निर्वाचित विनोदकुमार चौधरी
दुष्यन्तकुमार कर्ण ज्ञानेन्द्रकुमार यादव
त्रिभुवन साह निर्वाचित सुरेशकुमार यादव
काठमाडौं
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
हरेन्द्र चौधरी
गणेशप्रसाद पुडासैनी
गोविन्द नेपाल
शान्तबहादुर शाक्य
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -
- -
- -
सिन्धुपाल्चोक
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
मंगलसिं तामाङ
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- लालबहादुर तामाङ
कास्की
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
-
महेन्द्र शर्मा
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
अनिता कुमाल -
- -
कपिलवस्तु
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
नरेन्‍द्रप्रसाद चौधरी
नरसिहं चौधरी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- शोभनाथ बिश्‍वकर्मा
देव राज भारती गणेशकुमार पान्‍डेय
नवलपरासी पश्चिम
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
गुलावप्रसाद चौधरी
बालगोविन्द चौधरी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
कन्हैया चौधरी असरफ अलि चुरिहार
- संतोषकुमार गिरी
बर्दिया
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
सोहराव पठान
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- सुरेश यादव
बाँके
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
बाबु खाँ
राजुप्रसाद कुर्मी
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
हरपाल सिह सिख महमुदुल हसन अन्सारी
- शहानुददीन अन्सारी
रुपन्देही
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
कैलाश गुरुङ
प्रमोदकुमार राउत
भोपेन्द्रप्रसाद यादव
चन्द्रशेखर सोनार
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
प्रदेशी केवट अमेरीका यादव
सलाउद्दिन आलम पोलिन्द्र पटेल
जितेन्द्र नाथ शुक्ल अर्जुनप्रसाद जैसवाल
अनुराग नाथ शुक्ला चन्द्र केश गुप्‍ता निर्वाचित
कञ्चनपुर
निर्वाचन क्षेत्र उम्मेदवार
प्रेम सिह बडाल
शुशिला देवी विष्ट
उम्मेदवार (क) उम्मेदवार (ख)
- -
- -